header yl3akb

 navigation       CONTENTS
LNA komutācijas releji YL1VA zemes stacijai

12.05.2016:

Ņemot vērā drausmīgo spektrālo situāciju Ventspils pilsētā (reāla/absolūtā jauda dBm pa taisno no antenas bez nekādiem pastiprinātājiem)...

...tika nolemts upurēt pāris paštrokšņu koeficienta dB desmitdaļas un priekšpastiprinātāja ieejā slēgt joslas filtru, jo pastiprinātāji paši par sevi vienmēr ir salīdzinoši platjoslīgi. Izgatavots klasisks divu LC rezonatoru filtrs:

Te arī S21 grafiks. Zudumi iegūti mazāki par 0.2 dB, un vājinājums problemātiskajās frekvencēs (galvenokārt GSM ~800...900 MHz un 144 MHz, kurā pāris metrus netālu tiks raidīts ar otru antenu) ir >30 dB. Caurlaides josla ir nedaudz platāka, nekā vajadzīgs, bet tas ļāva ievērojami samazināt zudumus:

Kā priekšpastirprinātājs sākotnēji izmantots šis pats, kurā nebūtu tik žēl nejauši arī ieraidīt, pirms tiek kārtīgi atstrādāta releju komutācijas daļa. Te arī gatavs produkts:

Galarezultātā iegūtie kastes parametri (ņemot vērā visus kabeļus, pārejas, BPF ieejā): NF ~ 1 dB (75 K) un G ~ 23.6 dB pie 435 MHz. NF ir par ~0.4 dB sliktāks, nekā pašam pastiprinātājam - ir patīkami, ka ko tādu varu reģistrēt. Releji bez pievienotas barošanas ir stāvoklī, kas "apiet" LNA. Pirmie uztveršanas testi diezgan iepriecināja, bet par tiem vēlāk.


 footer
 2020 MB